Towarzyskie zawody spławikowe im. Stanisława Gossa 24.06.2012

W dniu 24 czerwca odbyły się towarzyskie zawody spławikowe zorganizowane przez nasze Koło w których uczestniczyli także nasi koledzy z Kół z Piaseczna oraz Góry Kalwarii. Gościnnie w zawodach brał udział Adam Kruk- bardzo utalentowany zawodnik o niesamowitym doświadczeniu i wielu odznaczeniach na najwyższych szczeblach  wędkarskich w naszym kraju. W zawodach brało udział łącznie 32 wędkarzy. O godzinie 7:00 odbyła się zbiórka i po losowaniu miejsc  oraz odprawie zawodnicy udali się na stanowiska. Pierwszy sygnał padł o godzinie 8:20 i oznaczał możliwość nęcenia a 10 minut po nim padł kolejny sygnał który zaczynał zawody. Tego dnia z nieba lał się żar, który dawał się we znaki w pięciogodzinnej turze zawodów.  Po pierwszej godzinie zawodów, przepłoszona ryba zaczęła powoli ale bardzo ostrożnie podchodzić do stanowisk i na brzegu lądowały pierwsze karpiki, byczki i wzdręgi. Patrząc na trening naszego zawodnika i ilość połowionych na nim ryb można dojść do wniosku, że tego dnia ryby brały bardzo słabo, lecz niektórym udało się wykonać całkiem przyzwoity wynik. W największe osłupienie wprowadził wszystkich wynik reprezentantki naszego Koła wraz z synem. Pani Barbara wygrała zawody wyciągając 3 ładne karpie o łącznej masie 7300g a Daniel uplasował się na 3 miejscu z wynikiem 5880g oraz najdłuższym karpiem o długości 63cm. Bardzo jest nam miło, że nasi zawodnicy zajęli bardzo wysokie miejsca w tych zawodach i trzymamy kciuki na kolejnych zmaganiach. Po zawodach zasiadano przy smacznym poczęstunku z grilla i wspólnie omawiano wyniki połowów. Na zwycięzców czekały dyplomy, puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci markowego sprzętu wędkarskiego. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym za wspaniałą atmosferę i dużo profesjonalnej rywalizacji oraz sponsorowi-firmie ABEX z Konstancina-Jeziorny za szerokie wsparcie Koła w zawodach.

Film nakręcony i nadesłany przez kolegę Daniela z Koła PZW Konstancin-Jeziorna.