Jeziorka

Jeziorka
Nasza rodzima rzeka zalicza się do najpiękniejszych wód płynących w południowej części Mazowsza. Rzeka, która ma wspaniałą historię i niegdyś nieprawdopodobnie obfitująca w wiele gatunków ryb do dziś potrafi urzekać swym pięknem i niepowtarzalnością. Wielu z wędkarzy zaczynało swoje przygody właśnie na tej wodzie i myślę, że wiele osób darzy tą rzekę szacunkiem i wspaniałymi wspomnieniami. Niestety w dzisiejszych czasach wyraźnie widać skutki urbanizacji i ludzkiej głupoty co przejawia się sporym zanieczyszczeniem oraz zaniedbaniem. Mimo wszystko Jeziorka to wspaniały kawałek wody, który polecamy wszystkim, którzy chcą popróbować swych sił w wędkarstwie i rekreacji. Każdy z odcinków rzeki ma swoje urocze miejsca, które można odwiedzać z wędką lub aparatem fotograficznym. Pierwszym takim miejscem są okolice Tężni konstancińskiej. Woda płynie tu dość szeroko i przeważnie osiąga głębokość w okolic 1 metra ale im bliżej jazu w Jeziornie tym rośnie do 3 metrów. Złowić tu można szczupaki, jazie, klenie, okonie oraz płocie.

 

Kolejnym odcinkiem jest teren od jazu do granic Konstancina. Rzeka jest tu węższa, ale za to głębsza i bardziej kręta. Średnia szerokość to 6-8m a głębokości od 1 do 3metrów. Spotkać tu można wszystkie ryby wymienione wyżej, lecz nieraz sporo większe i w większej liczebności. Nieekologiczny jaz, który jest sporym wyzwaniem do pokonania drogi dla większości ryb, powoduje, że większość gatunków pozostaje w okolicach centrum Konstancina.

 

Ostatnim, ale bardzo obfitym w ryby jest odcinek od „Syfonu" (bezkolizyjnego skrzyżowania dwóch rzek) do ujścia do Wisły. Kiedy tylko wiosna mocniej ogrzeje wodę można wspaniale spędzić czas w aktywnym poszukiwaniu szczupaków, boleni, kleni czy jazi oraz posiedzieć za ładnymi karasiami, płociami lub krąpiami i to z zaskakującymi wynikami. Dobrze dotleniona woda, oraz łatwe wejście z Wisły powoduje, że ryby chętnie odwiedzają ten dziki odcinek.